YÖNTEM'DE YAŞAM

İngilizce - Almanca Başarı Değerlendirme Sınavları Başlıyor

Yöntem Eğitim Kurumları, yabancı dil alanında kaliteli sınav standartları ve dil seviyesi belirleme kriterleri ile tüm dünyada kabul edilen Cambridge sınavlarında elde ettiği başarılar ile gurur duyuyor. Yöntem Eğitim Kurumları öğrencileri; Fransa, İtalya, Almanya ve Japonya gibi pek çok ülkeden kendi yaş gruplarındaki ve seviyelerindeki diğer öğrencilerle aynı anda bu sınavlara katılmakta ve uluslar arası düzeyde İngilizce seviyelerini belgelendirmektedirler. Etkin eğitim alanları sunan sınavlar, öğrencilerin dil becerilerini bireysel olarak ölçmekle kalmaz aynı zamanda onların grup içindeki öğrenme süreçlerini de değerlendirir. Öğrencilere okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi İngilizce becerilerinde kendini kanıtlama ve dünyanın dört bir yanından insanlarla iletişime geçmek için gereken özgüveni ve becerileri kazandırmaya yardımcı olan bu sınavlar, onlara kendi dili dışında kazanmaları gereken motivasyonu sağlar ve sürekli eğitimi destekler.

Alanında uzman ve yetkili bir ekip tarafından Yöntem Eğitim Kurumları yerleşkelerinde yapılacak bu sınavlar,  en modern teknikler ve en güzel metotlar kullanılarak hazırlanmakta ve yabancı dil öğretiminde esas olan;  becerileri ayrı ayrı ölçmektedir. Veliler ve öğrenciler bu sınavlarla; okulların sağladığı İngilizce eğitiminin kalitesini ölçme imkanı bulurken, okullar da eğitim kadrosunu ve öğretim metotlarını, profesyonel bir kurum tarafından değerlendirme fırsatı bulmaktadır. Böylece adaylar, yabancı dilde edindikleri kazanımları ve eriştikleri seviyeyi her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen veriler ile analiz etme imkanı bulurlar.

Yöntem Eğitim Kurumları Uluslararası Ofisi tarafından hazırlanmış 2023 – 2027 dönemini kapsayan İzlanda, Almanya, Fransa ,İsveç , Finlandiya, İspanya, Polonya, Portekiz, Belçika, Kanada , ABD , İngiltere gibi ülkeler ile yürütülen ve yürütülecek olan projelerde katılımcı olup akranlarıyla bir araya gelme, yabancı dillerini geliştirme , yeterliliklerini geliştirmelerine, sosyal açıdan ilgili konularda/tematik alanlarda farkındalık kazanmalarına, özellikle akran öğrenimi aracılığıyla yeni kültürler, alışkanlıklar ve yaşam tarzları keşfetmelerine, dayanışma, demokrasi, arkadaşlık gibi değerleri güçlendirmelerine ücretsiz olarak imkan tanıyacak bu programlara katılım için öğrencilerimizin bu sınavlara girmesi ve elde ettiği başarı başvurularda üst sıralara taşıyacaktır.

Yöntem Eğitim Kurumları öncülüğünde Yurtdışı ve Türkiye'den uzman kadroların Şubat ve Mayıs aylarında belirlenen tarihlerde bağımsız değerlendireceği Almanca A1 -  İngilizce kelime bilgisi, İngilizce kullanımı, okuma dinleme yazma gibi bir çok kazanım ve seviyelerin ölçülüp  başarı değerlendirme raporlarına ve uluslararası alanda geçerli öğrencilerin CEFR seviyelerini sertifkalandirabilecegi yerleşkelerimizde yürütülen ve yürütülecek olan Erasmus+ projeleri ( 10 – 19 ) , Öğrenci Değişim Programları ( 13 – 19 ) , Gençlik Değişim programları ( 13 – 19 ) vb programlara katılmada öncü kriter olarak belirlenen bu sınava başvuru için aşağıdaki linki tıklayınız.

Almanca Sertifika sınavı için Son başvuru tarihimiz 22 Nisan 2024

İngilizce Sertifika sınavı için Son başvuru tarihimiz 20 Mayıs 2024

Başvuru Linki : https://forms.gle/K4dg7NPp6YBjQfau6