KURUMSAL

Yöntem Eğitim Kurumları, 20 yıldır eğitimin her kademesinde emek vermiş 3 öğretmenin bir araya gelerek kurduğu bir “Öğretmen Kuruluşu”dur

Milli Eğitim Bakanlığının ve ÖSYM'nin yaptığı bütün sınavlara binlerce öğrenci hazırlamış ve yüzlerce Türkiye birincisi çıkarmış bu öğretmen kadrosu, ilk günkü eğitim aşkıyla bugün de çalışmaktadır.

Yöntem Eğitim Kurumları, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, içinde yaşadığımız yüzyıla yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslararası standartlara uygun; yabancı dil, teknoloji, bireysel ve sosyal gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştiren ve onlara özgün bireyler olduklarını fark ettirerek hayata hazırlayan eğitim kurumlarından biridir.

Yöntem Eğitim Kurumları, yıllarca özel öğretim kursu ve etüt merkezi olarak hizmet verirken 2017- 2018 eğitim - öğretim sezonunda Meram Yerleşkesi’ni açtı. Burada verdiği özgün eğitim, Konya’da büyük beğeni topladı. Daha sonra da 2019 - 2020 eğitim – öğretim sezonunda Selçuklu Yerleşkesi faaliyete geçti. İç Anadolu Bölgesi’nin en donanımlı, en modern ve en büyük yeşil okul bahçesine sahip bu yerleşke, bir eğitim ortamından ziyade öğrencilerimizin tam anlamıyla hayata hazırlandığı bir “yaşam alanı”dır.

Okullarımızın nitelikli, dinamik eğitim ve yönetim kadrosu, yalnızca bilgi vermeyi değil öğrencilerimizin edindiği bilgileri kavrayarak kullanmasını, analiz - sentez yapmasını amaçlayan “Tam Öğrenme” ve “Yaparak, Yaşayarak Öğrenme” modelleriyle öğrenci merkezli eğitim sistemini temele alır. Bu okulda her öğrencimiz, sanatsal ve akademik alanlarda “en iyisi” olacaktır; çünkü Yöntem Eğitim Kurumları bunun için eğitime merhaba dedi.

Özel öğretim kursu ve öğrenci etüt merkezi olarak hem TEOG ‘da hem de YGS - LYS'de Türkiye dereceleri çıkardı. Dershanecilik tecrübesi, Yöntem Eğitim Kurumlarının da ne kadar başarılı olacağını işaret etmektedir.

Yöntem Eğitim Kurumlarında etkin bir rehberlik ve kişisel eğilim tespiti yapılmaktadır.

Okul - Veli - Öğrenci üçgeninde başarı kaçınılmazdır. Kolejimizde de bu sacayağı bizim hareket noktamızdır. Her öğrenciyle sanatsal ve akademik anlamda bire bir ilgilenilmektedir. Tecrübeli rehberlik servisimiz ve alanında uzman öğretmenlerimiz velilerimizle her alanda iş birliği içindedir.

Yöntem Eğitim Kurumlarında mutlu, başarılı ve lider ruhlu bireyler yetişmektedir. Amacımız; vatanını, bayrağını seven; manevi değerlerini kaybetmeyen, yaptığı iş her ne olursa olsun “en iyisini yapan” bireyler yetiştirmektir.

Sevgiye dayalı bir disiplin ve hoşgörü ortamını, eğitimin olmazsa olmaz koşulu kabul ediyoruz. Ancak; sevmenin şımartmak, hoşgörünün de disiplinsizlik demek olmadığını ayıran ince çizgiyi yakalamanın gerçek ustalık olduğuna inanıyoruz. Tıpkı gerçek güzellik ve farklılıkların ayrıntılarda gizli olması gibi.

Öğrencilerimizin okulumuza geldiğinde karşılaşacakları ilk şey “sevgi”dir. Mevlâna diyarında sevginin ve hoşgörünün en fazla olduğu yer Yöntem Eğitim Kurumları olacaktır.

Çocuklarımız; paylaşmayı, dayanışmayı, problemleri yerinde ve zamanında çözmeyi burada yaşayarak öğrenecekler.

Bizler sadece akademik başarının ön planda olduğu bir okul olmayacağız. Akademik olarak zirvede olan öğrencilerimizin sanatsal ve sportif alanlarda da zirvede olmasını istiyoruz.

Biliyoruz ki sanatsal ve sportif alanlarda başarılı olan insanlar aynı zamanda akademik başarıyı da yakalıyor.

Yöntem Eğitim Kurumları ilerleyen zamanlarda sadece Konya'da değil Türkiye'nin dört bir yanında eğitim veren ulusal bir marka olacaktır

Sevgili Konyalılara bize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz.