KURUMSAL

Eğitim, ülkemizin teminatıdır. İyi yetiştirilmiş her birey, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet ayakta kalmasının garantisidir. Bu hassasiyetle Yöntem Eğitim Kurumları, sadece Konya’da değil Türkiye’de eğitime büyük katkı veren bir kurumdur.

Güçlü ve profesyonel öğretmen kadrosuyla, akılcı, pratik ve insan odaklı yönetim birimiyle, iç Anadolu’nun en donanımlı binasıyla; yeşil alanı en büyük okul bahçesiyle Yöntem Eğitim Kurumları Türkiye’de bir markadır.

Meram ve Selçuklu yerleşkelerimiz, sadece bir eğitim – öğretim merkezi değil, “yaşam alanı”dır. Bu yaşam alanında bir insanın hayata mükemmel hazırlanması için gerekli olan her şey mevcuttur. Kurumumuz, öğretmen merkezlidir. Ancak mesleğini severek yapan insanlar, geleceğe “ölmez eserler” bırakabilir. Biz Yöntemlilerin de ölmez eserleri iyi yetişmiş, kendini rahatça ifade edebilen, en az 4 dili anadili gibi konuşabilen, modern dünya ile rekabete hazır öğrencilerdir.

Türk eğitim sisteminin değişen ve modern yüzü olan Yöntem Eğitim Kurumları, anasınıfından liseye kadar her öğrencinin, parmak izi gibi farklı olduğunu bilerek onları “Hibrit İnsan Modeli”yle yetiştirir. Biz biliyoruz ki sevdalısı olduğumuz bu toprakların gerçek sahipleri; Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayan, millî ve manevî değerleriyle iyi yetişmiş evlatlarımızdır.